Teknik Eğitimler

Teknik Eğitimler

AutoCAD Eğitimi
AutoCAD kursuna, tüm mühendis, mimar, tasarımcı, tekniker ve teknisyenler katılabilirler. Makine, inşaat, harita, elektrik, elektronik ve tekstil mühendisleri ile iç mimarlar ve peyzaj mimarları AutoCAD programına hakim olmalıdır. Bununla beraber çizim yardımcısı olarak çalışmak isteyenler de bu eğitime katılabilir.
3Ds Max Eğitimi
3ds Max (3D Studio Max), Autodesk tarafından geliştirilmiş, oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır.
ArchiCAD Eğitimi
ArchiCAD, mimar ve iç mimarların projelerinin her alanında kullanabilecekleri tasarım farklılıkları oluşturmak üzere geliştirilen bir programdır. Özellikle hazır objelerden oluşan son derece gelişmiş kütüphanesi sayesinde çalışmalarınızı kısa sürede ve verimli şekilde oluşturabilmenize olanak sağlar.
Revit Eğitimi
Revit eğitimi sayesinde, çizimlerinizde zamandan kazanarak hayal ettiklerinizi tasarımlarınıza özgürce yansıtabilirsiniz. Revit'in dünyanın bir numaralı CAD yazılımları üreticisi olan Autodesk firmasının bir ürünü olması, diğer pek çok Autodesk yazılımı ile entegreli çalışabilmesine olanak sağlar.
STA4-CAD Eğitimi
Betonarme yapıların çizimi ve statik hesaplarının yapılması konusunda inşaat mühendislerinin ve yapı inşaat firmalarının işlerini kolaylaştıran STA4-CAD, yerli bir yazılım olup sektörde yaygın olarak kullanılan programlardan biridir. STA4, otomatik olarak yapısal 3D modelleme yaparak, analiz opsiyonlarına göre bir defada çözmektedir.
SAP2000 Eğitimi
SAP2000 kursuna katılacak kursiyerlerin, bilgisayar ön eğitimini almış olmaları ve yapı statiği konusunda bilgili olmaları gerekmektedir. İnşaat mühendislerinin, inşaat mühendisliği bölümünde okuyan öğrencilerin, yapı statiği bilgisine sahip olan teknik personelin katılabileceği bir eğitimdir.
Inventor Eğitimi
3 boyutlu tasarım teknolojisinde en son aşama olan Autodesk Inventor’ın yeni sürümü, ürünlerin pazara daha hızlı çıkmasını sağlayan ve maliyeti azaltan yeni özellikler sunmaktadır. Autodesk Inventor, mekanik tasarım için süreci hızlandıran, veri yönetimini basitleştiren ve ürünlerin tasarımında kolaylıklar sağlayan yüksek performans özellikleri taşımaktadır.
SolidWorks Eğitimi
SolidWorks kursu, mühendislik uygulamalarını gerçekleştirmeye yönelik bir eğitim program olduğu için belirli seviyede teknik resim bilgisi gerektirmektedir. Analitik düşünce yapısı ve üç boyutlu algılama yeteneğinin güçlü olması öğrenme sürecini kısaltır. Solidworks, imalat sektöründe birçok ihtiyaca karşılık verebilen üç boyutlu modelleme programıdır. Aynı zamanda ürün geliştirme amaçlı olarak kullanılmaktadır. Eğitime katılacak bireylerin, kullanım alanına göre konstrüksiyon bilgisi olmalıdır. Kursiyerlerin bu program öncesinde AutoCAD kullanabiliyor olmaları avantaj sağlayacaktır.
AutoCAD Map 3D
AutoCAD Map 3D, GIS, planlama ve tasarım uzmanlarının daha kesin kararlar alması için bilgi erişimi, değerlendirmesi ve paylaşımını kolaylaştıran, model tabanlı planlama ve yönetim yazılımıdır.
Cinema4D
Cinema 4D Maxon firması tarafından geliştirilmiş olan etkili bir 3Boyutlu Tasarım ve Görselleştirme Programıdır. Programın tüm mödülleri Pratik bir şekilde kullanılabilir ve hızlı ve kaliteli sonuçlara ulaşılabilir.
RhinoCeros
Rhinoceros, teknik olarak 3 boyutlu bir uzay düzleminde obje yaratma programıdır. En büyük avantajı hızlı ve basit kullanılmasıdır. Pek çok programda yapmakta zorlanılan amorf ve düzensiz yüzeyler konusunda çok büyük bir tasarım avantajı sağlar.
ArcGIS Eğitimi
ArcGIS kursu için katılımcılar temel bilgisayar bilgisine hakim olmalıdırlar. Katılımcıların tercihen harita uygulamaları konusunda eğitimi veya tecrübesi olmalıdır. Ayrıca AutoCAD gibi genel CAD mantığını bilmek öğrenme sürecini hızlandıracaktır.
ideCAD Eğitimi
Betonarme yapı sistemlerinin statik ve dinamik analizi, boyutlandırılması, projelendirilmesi, güçlendirilmesi ve detaylandırılmasında kullanılan, tamamen entegre bir yazılım olan ideCAD Statik, inşaat mühendisleriyle mimarların ayrılmaz bir bütün olduğu bilinciyle interaktif web ortamında ortak çalışma olanağı sağlıyor. Gerçek duvar, pencere, kolon, kiriş ve temel gibi elemanlar ile tasarım fırsatı sunan bu program, sonuçların ve yapı modelinin grafik irdelenmesini sağlayan eşzamanlı, 3 boyutlu bir arayüze sahiptir. ideCAD Statik, tüm inşaat mühendislerine ve mimarlara güvenilir hesaplamalar yapacakları hızlı ve planlı çalışma olanağı sunuyor.
Autodesk Maya Eğitimi
Üç boyutlu tasarım dünyasına ilgi duyan, reklam, oyun, mimari görselleştirme gibi alanlarda 3D proje üretmek isteyen herkes Autodesk’in ürünü olan Maya eğitimlerinde katılımcı olabilir.
XSteel
Xsteel (güncel adı ile Tekla Structures), inşaat ve yapı endüstrisinde özellikle çelik konstrüksiyon ve betonarme projeleri için kullanılan ve projelerde oldukça detaylandırma fırsatı sunan bir 3B Yapı Bilgisi Modelleme (BIM) yazılımıdır. Xsteel, kullanıcılara beton veya çelik 3B yapısal modeller oluşturmada ve yönetmede, konsept aşamasından imalata kadar olan süreçte rehberlik eder. Bu sayede Xsteel ile tasarım gerçeğe dönüştürülür
Catia
This course will teach you how collaborate with other users during design and review, using the PLM workplace to manage your contacts. You will learn how to exchange messages and annotated views and how to start a collaborative review session. You will then learn how to exchange data directly using the synchronous mode and how the asynchronous mode can be used to exchange data using a collaborative design workspace. Finally, you will see how to create a collaborative design project and define project tasks.
Vue Eğitimi
Vue, animatörler ve görselleştirme ile uğraşan herkesin kullanması gereken bir programdır. Yeryüzü, gökyüzü, çöl gibi yeryüzü şekillerini modellemede kullanılan Vue ile kendinizi zenginleştirin ve kalitenizi arttırın. İş akışında önemli bir süre alan çevre modellemelerini Vue ile kısa zamanda gerçekçi bir şekilde oluşturun.
3D Max Animasyon Eğitimi
3D Max Animasyon eğitim programına katılanlar hayallerindeki modelleri ve tasarımları yapma olanağını elde ederler. Katılımcılar kendi branşlarındaki firmalar için tercih edilen kişiler haline gelirken ayrıca freelance olarak da çalışabilirler.
Poser Eğitimi
Poser, 3D karakter tasarım ve animasyon aracıdır. Kullanıma hazır çeşitli 3D insan ve hayvan modelleri ile 3D figürler hazırlamaya yarayan bu uygulama, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde figürleme, pozlama ve animasyonu hızlı ve kolay bir hale getirir.
Civil3D
Civil 3D The AutoCAD Civil 3D training during theAutoCAD Civil 3D Fundamentals course is designed for Civil Engineers and Surveyors who want to take advantage of AutoCAD® Civil 3D® software's interactive, dynamic design functionality. The AutoCAD Civil 3D software permits the rapid development of alternatives through its model-based design tools. You will learn techniques enabling you to organize project data, work with points, create and analyze surfaces, model road corridors, create parcel layouts, perform grading and volume calculation tasks, and layout pipe networks.
Matlab
Yaygın kullanım ağına sahip olan Matlab programı, mühendislik çağında en zor matematiksel hesaplamaların kolayca yapılabilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.
AutoCAD Electrical
AutoCAD destekli elektrik proje tasarımı, sistemin günümüz çağına uygun kolaylıklarından faydalanılarak daha hızlı tasarlanmasında ve saklanmasında yardımcı olmaktadır
Dialux
Günümüz dünyasının önde gelen aydınlatma programlarından biri olan Dialux, aydınlatma esaslarına dayalı en uygun hesaplamayı yapmak üzere tasarlanmıştır.
Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2021 Bilişim Eğitim Merkezi
SYTARK