ok
sık sorulan sorular;
XSteel

XSteel

Xsteel (güncel adı ile Tekla Structures), inşaat ve yapı endüstrisinde özellikle çelik konstrüksiyon ve betonarme projeleri için kullanılan ve projelerde oldukça detaylandırma fırsatı sunan bir 3B Yapı Bilgisi Modelleme (BIM) yazılımıdır. Xsteel, kullanıcılara beton veya çelik 3B yapısal modeller oluşturmada ve yönetmede, konsept aşamasından imalata kadar olan süreçte rehberlik eder. Bu sayede Xsteel ile tasarım gerçeğe dönüştürülür.

Xsteel ile her çeşit materyalden her çeşit yapı modellenebilir veya tek bir modelde çeşitli materyaller barındırabilir. Tekla Open API sayesinde, dosya transferi yoluyla  çeşitli analiz ve tasarım paketleriyle iletişim kurabilir. Bu şekilde çizimciler ile mühendislerin aynı proje modeli üzerinde çalışması, dolayısıyla da etkin raporlama ve değişim yönetimi mümkün kılınır.


Bu eğitime kimler katılmalıdır?

  Bu eğitime çelik imalatı yada projesi ile ilgilenen İnşaat Mühendisleri/Makina Mühendisleri/Teknikerler katılabilir.


Bu eğitimin sonundaki kazanımlar

  Bu eğitimin sonunda kursiyerler çelik imalat projesini okuyabilme, detaylı olarak parça ve imalat çizimi çıkartabilme. Üç boyutlu olarak yapıyı oluşturarak %100 doğru metraj çıkartabilirler. Xsteel programı sunduğu güçlü çizim altyapısı sayesinde imalatta oluşacak hataların önüne geçer. Bu program ile çizilmiş olan bütün parçaların montajı kusursuz olarak yapılır.


Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2019 Bilişim Eğitim Merkezi
SYTARK