ok
sık sorulan sorular;
Tekstil Grafiği Eğitimi

Tekstil Grafiği Eğitimi

Tekstil Grafiği Eğitimi için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

Tekstil Grafiği eğitimine katılmak için temel bilgisayar bilgisine sahip olmak yeterlidir.


Tekstil Grafiği Kursuna Kimler Katılmalıdır?

Tekstil Grafiği eğitimi için; tekstil sektörüne ilgi duyan, desinatör, stilist, halı ve kumaş desen tasarımcıları, t-shirt baskı, digital çizim ve boyama tekniklerine ilgi duyan herkes katılabilir. (Ayrıca serigrafi, vitray ve cam sanatçılarının da ihtiyaçları bu eğitimle karşılanabilmektedir.)


Tekstil Grafiği Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

Tekstil Grafiği Eğitiminde Yazılım programlarından CorelDraw ile çizim yaparak CorelDraw’da hazırlanmış ve kumaşa giydirilen tasarımları, ışık, gölgeler ve sunum amaçlı tüm düzenlemeleri de Photoshop programı kullanarak hazırlamayı öğreneceksiniz.


Tekstil Grafiği Eğitimi İçeriği Nelerdir?

Photoshop eğitiminde; eskiz renklendirme, desen oluşturma, rötuşlama, düzenleme, renk ayrımı, spot renk kullanımı (Özellikle emprime kumaş baskılarında çok tercih edilmektedir.), ışık, gölge ve çizim teknikleri, kumaş desenlerinin kıyafet modellerine yerleştirilmesi gerçekleştiriliyor.

CorelDraw eğitiminde; vektörel çizim teknikleri, desen tasarımı, desenin ölçülü olarak yerleştirilmesi, halı ve kumaş sektörlerine özel desen tasarımları, boyama ve dolgu özellikleri, ölçülü insan vücut çizimi ve kıyafet model çizimleri, t-shirt model ve desen tasarımı yapılıyor.

Projelendirme eğitimlerinde; Corel çizimlerinin Photoshop'a aktarılması ile koleksiyon hazırlama ve sunumunun gerçekleştirilmesi sağlanıyor.


Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Online eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum
Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Online eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2019 Bilişim Eğitim Merkezi
SYTARK