ok
sık sorulan sorular;
ERP  Uygulamalarinin Seçimi Ve Kurulma Süreci

ERP Uygulamalarinin Seçimi Ve Kurulma Süreci

ERP Nedir ?

ERP Kurumsal Kaynak Planlaması (Enterprise Resource Planning) teriminin kısaltmasıdır. Günümüzde, işletmelerin tüm süreçlerini kontrol etme iddiasında olan geniş kapsamlı yazılımlar için kullanılmaktadır.


Bu Eğitimin Amacı Nedir ?

Bu eğitimin amacı, ERP projesini başarı ile planlamak, seçmek ve tamamlamak için ne yapılması ve ne yapılmaması gerektiğini öğretmektir. ERP yazılımları ucuz değildir, kurulmaları zahmetlidir ve çok sayıda kaynağın iyi yönetilmesini gerektirir. Başarısız, ya da kısmen başarılı olan kurulum sayısı çok fazladır. Üstelik, başarısız kurulumlar, arkalarında sadece işlemeyen bir program bırakmazlar, firmanın iyi kötü çalışan düzenini de bozabilir, ticari itibarına zarar verebilirler. Dolayısıyla, böylesine büyük çaplı bir işe girerken bu eğitimi alarak önemli tasarruf sağlayacaksınız.   

Bu Eğitime Kimler  Katılmalıdır ?

Bu eğitime, öncelikle karar verici konumunda olan üst yönetim temsilcileri ve işletmede ERP konusu ile ilgilenmesi istenen, muhtemelen projenin emanet edileceği çalışanlar katılmalıdır. Genelde bu tür çalışmalara müdür düzeyinde ve genç, çalışkan ve eğitimli departman temsilcileri (şef, mühendis) ilgi gösterir. Fakat aslında, üst düzeyde katılımın da olması çok tavsiye edilir. Çünkü bu eğitim akademik kavramların powerpoint slaytları ile anlatıldığı bir eğitim değildir. Eğitim, yıllardır sahada, projelerin içinde çalışan deneyimli proje yöneticisi tarafından verilmekte olduğundan, somut olaylar, başarılar, başarısızlıklar, hatalar, sürprizler, bizzat yaşanan deneyimler (firma ismi verilmeden) anlatılmaktadır ve anlatılanlar özellikle üst yönetimin ilgisini çekecektir.

Eğitimden sonra kazanımlar ve yetkinlikler neler olacaktır ?

Eğitimin ilk yararı, kavramları yerli yerine oturtmasıdır. En sık gözlenen durum, işletmelerin ve tedarikçi firmaların, ayrı lisan konuşmasıdır. Bu da, yanlış anlamalara ve özellikle hatalı beklentilere ve bunun sonucu olarak çatışmalara yol açmaktadır. Eğitime katılanlar, projenin başarısı için yapmaları ve yapmamaları gerekenleri net olarak öğreneceklerdir. Önemli diğer kazanımlar, katılımcıların, ERP projesi örneğinde, bir işe nasıl yaklaşılacağını, nasıl organize olunacağını, nasıl teklif isteneceğini, pazarlık ve sözleşme yaparken nelere dikkat edileceğini, işin nasıl ölçüleceğini, sorunların nasıl ele alınacağını öğrenmeleridir.  Bunlara ek olarak, çoğu firmanın ortak sorunu olan stok kodlaması, sayımlar, gruplamalar, finansal veriler, raporlama, sıra dışı durumlar gibi bir çok yönetim danışmanlığı konusu da, sıklıkla ERP bağlamında ele alınmaktadır.

Eğitimden sonra kazanılan ünvanlar neler olacaktır?

ERP proje lideri, proje yöneticisi, proje grup lideri, proje sorumlusu, proje grubu üyesi, proje koordinatörü kullanılan ünvanlardan bir kaçıdır. 

Bu eğitimden sonra nerede çalışabilirim ?

Bu eğitimden sonra, ERP projesi yapmayı düşünen, ya da yapmakta olan tüm işletmelerde çalışma imkanı bulabilirsiniz.


Süre

Eğitimin süresi iki gündür. İkinci günün öğleden sonraki kısmı, soru ve cevaplara ayrılacaktır.


Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Online eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum
Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Online eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2019 Bilişim Eğitim Merkezi
SYTARK