ok
sık sorulan sorular;
Ethical Hacking Eğitimleri

Ethical Hacking Eğitimleri

Ethical Hacking Eğitimleri


Hacker gibi düşünün

Bir hacker’ı alt edebilmek için, onun gibi düşünmelisiniz. Bu eğitim size hacker gibi düşünebilmeyi öğretecek.

Bu eğitim her bilgi güvenliği profesyonelinin katılmak isteyeceği, en çok talep edilen bilgi güvenliği eğitimi programının zirve noktası olarak tanımlanabilir.

Hack teknolojilerinde uzmanlaşmak için, hackerlar gibi düşünebilme yeteneğine sahip olmanız gerekmektedir.


Etik Hacker

Etik Hacker’ın tanımı, Güvenlik Açığı Kontrolcüsüne çok benzemektedir. Etik Hacker, bir organizasyon/kurum tarafından işe alınan, Hackerlar ile aynı metod ve teknikleri kullanarak ağlara ya da bilgisayar sistemlerine sızma girişimlerinde bulunarak güvenlik açıklarını tespit edip gideren kişilerdir.


Etik Hacking Eğitimi

Etik Hacking dersleri, öğrencileri nasıl etik hackerlık yapılacağı konusunda gereksinimlerini karşılayan kapsamlı bir eğitimdir.

Öğrencilere organizasyonlarında ya da kurumlarında optimum seviyede bilgi güvenliği sağlamanın tamamen farklı bir yolu gösterilecek: HACKING!

Kendi sistemlerini tarayacaklar, test edecekler, açıklarını tespit edecek ve güvence altına alacaklar.


Bilgi Güvenliği Eğitimi  Nedir?

Ethical Hacking eğitimi hackerların sistemlere sızmada kullandığı yöntemleri ve araçları detaylı ve uygulamalı bir şekilde anlatılarak proaktif güvenlik anlayışı kazandırma amaçlı bir eğitimdir. Benzeri eğitimlerden farkı eğitim içeriğinde gerçek dünyaya uygun uygulamaların kullanılması ve pratiğe önem verilmesidir.Bilgi Güvenliği Eğitimi için Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?

Özellikle, Linux ve Network ürün bilgisi, pek çok alanda Bilgi Güvenliği Uzmanlığında temel şart sayılabilir. Veri Tabanı ve Yazılım konusunda Bilgi Güvenliği uzmanı olmak isteyen kişiler ise,  ilgeli alanlarda uzmanlık seviyesinde bilgiye sahip olmalıdır.


Bilgi Güvenliği Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

Katılımcılar, bu kapsamda verilen Bilgi Güvenliği Eğitimlerini aldığında Network Penetrasyon Test Uzmanı, Web Penetrasyon Test Uzmanı, Bilişim için Adli Suç Analistii, Bilgi Güvenliği Uzmanı, Bilgi Güvenliği Danışmanı gibi ünvanlar alabilir, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında en iyi kurumlarda çalışabilirler, kendi danışmanlık işlerini kurabilirler. Bilgi Güvenliği Eğitimi'ne Kimler Katılmalıdır?

• Sistem yöneticileri

• Ağ yöneticileri ve operatörleri

• Ağ güvenliği yönetici ve operatörleri

• Bilgi güvenliği uzmanları

• Adli bilişim uzmanları

• Bilişim hukuku alanı çalışanları


Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Online eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum
Eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum;
Hemen bilgi alHemen Bilgi Al
Online eğitim hakkında
Bilgi İstiyorum
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Bilişim Eğitim'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2019 Bilişim Eğitim Merkezi
SYTARK